Anneli Kriisk - AK TaimedisainAnneli Kriisk, AK Taimedisaini looja, on disainer, kes ammutab inspiratsiooni otse Eestimaa loodusest. Tema loomingus kohtuvad käsitööoskus, jätkusuutlikkus ja looduse ilu, mille tulemuseks on unikaalsed taimetrükis kodutekstiilid ja rõivad.


Anneli Kriisk loob ise kanga dekoori, kasutades looduslikke taimi – lehti, õisi, juuri. Iga taim annab oma erilise tooni ja värvivarjundi, luues kangale kordumatuid mustreid. Ta kasutab ainult naturaalseid kangaid nagu siid, vill, linane ja puuvill, mis on keskkonnasõbralikud ja hingavad.

Taimetrükk on protsessina väga loominguline ja tulemus alati erinev. Seega on selles palju põnevust ja mängulisust. Anneli Kriisk disainib käsikäes loodusega, luues erilisi käsitööna valminud tekstiilitooteid. Trükist järelejäänud taimemass komposteeritakse, mis teeb sellest veelgi keskkonnasõbralikuma lahenduse.


AK Taimedisaini rõivad on klassikalise lõike ja ajatu stiiliga, kuid tänu kordumatule taimemustrile on iga rõivaese unikaalne. Köögitekstiilid sobivad suurepäraselt rahuliku ja looduslähedase interjööriga ruumidesse, tuues sinna killukese Eestimaa looduse võlu.

Tutvu disaineri toodetega